Yhteystiedot

Yhteystiedot

Tiivistämö sijaitsee keskellä Suvilahden kulttuuri- ja tapahtuma-aluetta rakennuksessa numero 5. Sisääntulo alueelle osoitteista Sörnäisten rantatie 22 ja Kaasutehtaankatu 1.

Saapuminen

Medialle

Tapahtumayksikön henkilökunta

Tiivistämö on osa Helsingin kaupungin nuorisopalveluiden Tapahtumayksikön toimintaa. Tapahtumayksikkö tukee nuorten omia tuotantoja sekä toteuttaa nuorille suunnattuja tapahtumia Tiivistämössä ja kaikkialla Helsingissä.

Löytötavaratiedustelut: tiivistamo@hel.fi 

Backstage-puhelin: 09 3104 5812

Postiosoite:
Helsingin kaupunki, Kulttuuri- ja vapaa-ajan toimiala
Nuorisopalvelut, Tapahtumayksikkö
PL 54401, 00099 HELSINGIN KAUPUNKI
Toimisto: Sörnäisten rantatie 22 E, 2. krs, 00540 Helsinki

Tiivistämö sosiaalisessa mediassa:

Facebook 

Instagram

Twitter

Youtube

Tik tok

Twitch

Vimeo

Flickr

 

Tiivistämö on

Mia Vainikainen

Toiminnanjohtaja
mia.vainikainen@hel.fi
040 190 4582

Aleksi Wallenius

Tapahtumakoordinaattori
aleksi.wallenius@hel.fi
0401955740

Janne Friman

Tuottaja
janne.friman@hel.fi
050 559 1798

Tuotantopalvelut,
Tiivistämön ohjelma ja varaukset

Juha Oinonen

Tuottaja
juha.oinonen@hel.fi
041 5121797

Tuotantopalvelut,
Tiivistämön ohjelma ja varaukset

Tiina Toivonen

Tuottaja
tiina.toivonen@hel.fi
041 512 1706

Tuotantopalvelut,
Tiivistämön ohjelma ja varaukset

Maria Karppinen

Tuottaja
maria.karppinen@hel.fi
0403347443

Nuorten tapahtumatuotannot
ja yhteistyöprojektit

Rozza Dragoz

Nuoriso-ohjaaja
rozza.dragoz@hel.fi
040 6815947

Nuorten tapahtumatuotannot
ja yhteistyöprojektit

Dj Academy Helsinki

Riina Leskinen

Nuoriso-ohjaaja
riina.leskinen@hel.fi
0401837212

Rekrytointi, työkokeilu- palkkatuki- ja oppilaitosharjoittelupaikat

Överimedia

 

 

Pekka Parkkinen

Töidenjärjestelijä ja huoltovastaava
pekka.parkkinen@hel.fi
041 512 1716

Tapahtuma- ja tilajärjestelyt, kiinteistöasiat

Jarkko Tuominen

Valomestari
jarkko.s.tuominen@hel.fi
041 512 1715

Valaistustekniikan palvelut

Teemu Puputti

Äänimestari
teemu.puputti@hel.fi
041 512 1796

Äänitekniikan palvelut

Jenni Jokela

Ääniteknikko
jenni.jokela@hel.fi

Äänitekniikan palvelut

Reijo Jumppanen

Mediatuottaja
reijo.jumppanen@hel.fi
041 5121793

Media- ja videotekniikan palvelut

Ari Matinmikko


ari.matinmikko@hel.fi
040 336 2104

Joni Ketola

Mediatuottaja
joni.ketola@hel.fi
0405090222

Media- ja videotekniikan palvelut

esteeton

Esteettömyys

Tiivistämössä on esteetön pääsy lähes kaikkiin tiloihin alakerran tiloja lukuun ottamatta. Yläkerrassa sijaitsee inva-WC ja pääovella on tukeva ramppi.

sateenvarjo

Löytötavarat

Löytötavaroita voi tiedustella osoitteesta: tiivistamo@hel.fi

Löytötavaroita säilytetään Tiivistämössä neljä viikkoa, tämän jälkeen löytötavarat toimitetaan Suomen löytötavarapisteeseen Kampin kauppakeskukseen.

talo

Tilojen varaus

Tiivistämön tilojen varaukset ja tarkemmat tiedot löydät Varaa tila-sivulta.

Miten onnistuimme?

Tervetuloa antamaan palautetta ja tekemään kehitysehdotuksia.

Anna palautetta